Polsko: Neobjevený ráj pro cestovatele s obytným vozem

Objevte krásu Polska s našimi tipy na nejlepší místa k navštívení a kempování. Od divoké přírody Podlaskieho, přes cyklistický ráj Mazowieckého regionu, až po kulturně bohaté Lublinské vojvodství. Plánujte svou cestu s námi a objevte neznámé krásy Polska.

Jako vášnivý karavanista jsem se rozhodl sepsat tento článek, který by mohl být užitečný pro všechny cestovatele. V následujících řádcích se podělím o tipy na místa v Polsku, která stojí za to navštívit, a také o místa, kde se dá pohodlně kempovat s obytným vozem.

Podlaskie (Podlesí)

Pokud se rozhodnete pro návštěvu tohoto regionu, budete jistě uchváceni jeho divokou přírodou. Najdete zde suwalskou jezerní oblast, Biebrzynské mokřady, údolí řeky Narwi, Bělověžský prales a Podlaskou soutěsku Bugu. Za zmínku stojí také Umělé jezero Siemianówka, které je jedním z největších umělých jezer v Polsku a je rájem pro rybáře a milovníky ptactva.

Tipy na kempování v regionu Podlaskie:

  • U modrého kostela
  • Místo 148 – Koterka
  • U jezera Siemianouvka

Mazowieckie (Mazowiecký region)

Tento region je příznivý pro milovníky cyklistiky a to zejména díky všudy přítomné rovině a krásné přírodě. Kvetoucí ovocné sady a pastviny, mrtvá ramena Visly, divoká zákoutí kolem Pilice, lesní komplexy Biała, Zielona a Kozienicka – to vše jsou místa, které si zaslouží vaši pozornost.

Tipy na kempování v regionu Mazowieckie:

  • Stání pro karavan v Kozienickim parku

Lubelskie (Lublinské vojvodství)

Lubelské vojvodství je klasickou příhraniční oblastí, která díky tomu byla vždy pod vlivem mnoha kultur. Tento region je hojně navštěvován díky neporušené přírodě ve dvou národních parcích a sedmnácti chráněných krajinných oblastech.

Tipy na kempování v regionu Lubelskie:

  • Místa na stání v tomto regionu najdete na těchto stránkách – polskicaravaning.pl

Další místa k navštívení

  1. Zamość: Toto renesanční město je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jeho jedinečnost spočívá v historické autenticitě a kráse.
  2. Kazimierz Dolny: Toto městečko se stalo uměleckým centrem v Polsku. V jeho ulicích najdete prodejny soch, vitráží, lidového a výtvarného umění.
  3. Chełm: Město plné pravoslavných a jiných kostelů s labyrintem chodeb umístěných dvacet metrů pod ulicemi Chełmu. Tento labyrint je i veřejně přístupný a můžete si jej tak projít.

Doufám, že vám tyto tipy pomohou při plánování vaší cesty po Polsku. Bez ohledu na to, který region si vyberete, jsem si jistý, že budete nadšeni z krásy a rozmanitosti, kterou Polsko nabízí. Bezpečnou cestu a příjemné kempování!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.